top of page
satış 4.0, koray inan

Satış 4.0, satış profesyonelinin gelişim yolculuğunu anlattığım, metaforik unsurlarla süslenmiş bir gelişim yolculuğu kitabıdır. Nasıl daha iyi oluruz? Hedeflerimize nasıl ulaşırız? İçimizdeki potansiyeli nasıl ortaya çıkartırız? Bu potansiyeli nasıl işe ve performansa çeviririz? sorularının cevaplarını arıyorsanız elinizdeki yegane referans kaynak Satış 4.0 olacaktır.

Satış 4.0, çıkacağınız başarı yolculuğunda size bir yol gösterici olacak ve değişim için gerekli olan tüm kaynakları emrinize sunacak. Ustalığa giden bu yolda, dört ayrı kapıdan geçerken, her bir kapı sizi daha da güçlendirecek. Gerçek hayattan, somut ve uygulanabilir örneklerle, bu keşif yolculuğu sizin için bir deneyim yolculuğuna dönüşecek. Ve en önemlisi ise varlık nedeninizi sorgulayarak; “Neyi”, “Nasıl” ve “Neden” yaptığınızı keşfetmenizi sağlayacaktır. 

koçluk atölyesi

Koçluk Atölyesi, her biri ICF onaylı eğitim almış, konusunda profesyonel koç dostlarımla birlikte gerçekleştirdiğimiz bir projedir. Farklı konularda uzmanlık alanlarımızla ilgili kaleme aldığımız bu kitapta, ben "Satış Koçluğu" konusunu ele alıp, konuyu tüm yönleriyle inceledim.

Satış koçluğu, satış profesyonelinin kendi öğrenme stiline ve yolculuğuna bağlı olarak kendini keşfettiği ve gelişim yolunu kendisinin çizdiği bir ilişki sürecidir. Satış koçu ise bu süreçte bir rehber ve ayna görevi görür. Nasıl ki bir ayna olmadan insan kendisini asla göremiyor saçına şekil veremiyorsa aynı şekilde satış profesyonelinin de kendine şekil verip geliştirmesi için satış koçuna ihtiyacı vardır. Satış koçluğu bölümümde; satış koçluğunun gerçek uygulamalarını, metodolojisini, şirketler için neden gereklilik haline geldiğini ve sonuçlarını olabildiğince sade biçimde anlatmaya çalıştım.

satışta itiraz karşılama, koray inan

İtirazım Var, ülkemizde ve hatta dünyada eşi benzeri bulunmayan projelerden biridir. Konusunda uzman 19 yazarın katılımı ile ortaya çıkan bu proje, gerek bu kadar profesyonelin bir araya gelmesi, gerekse de harika bir uyum ile gerçekleştirilmesi nedeni ile içerikten bağımsız olarak bile takdire şayan bir projedir.

Satış, itirazla başlar. Bu anlamda bir satış profesyonelinin tüm gelişim sürecinde en etkili silahlarından birisi de hangi itiraza, nasıl bir taktik ile karşılık vereceğidir. İtirazım Var, itirazların nasıl karşılanacağı, altında yatan nedenlerin nasıl keşfedileceği ve tüm sürecin nasıl yönetileceği konularında müthiş bir kaynaktır. Konusunda uzman 19 farklı profesyonelden, gerçek hayattan alınan 49 itiraz ve bu itirazları karşılama stratejilerini dinlemek istemez misiniz? Öyleyse hemen "İtirazım Var: Satıcıların En Sık Karşılaştığı 49 Müşteri İtirazına Yanıtlar"ı okumaya başlayın. Görüşlerinizi de benimle mutlaka paylaşın...

satışta itiraz karşılama, koray inan

Oyunlaştırma henüz çok yeni bir kavram. Bu anlamda kavrama yüklenen sorumluluklar ve kavramın tanımı da bir çok kişiye ve uzmana göre değişmektedir. Ancak benim bakış açım, endüstri 4.0 ve Satış 4.0'ı konuştuğumuz ve insanı merkeze aldığımız bu dönemde, Satışta Oyunlaştırma'nın da insanı ve çalışanı merkeze alan düşünce yapısı nedeni ile bizlere çok ciddi fırsatlar sunduğu ve sunacağı yönündedir.

Beni, "Satış Personelinin Performansını Geliştirmeye Yönelik Oyunlaştırma Model Önerisi" çalışmasını yapmaya iten neden ise oyunlaştırma konusunun iş hayatındaki etkilerinin akademik anlamda ne ülkemizde ne de yurt dışında detaylı olarak incelenmemiş olmasıdır. Çalışmamızda, sayın Dr. Pelin Vardarlıer ile birlikte satışta oyunlaştırma için bir model önerisi sunduk. Şu anda da modeli geliştirmek ve ekiplerin yönetiminde mükemmele ulaşmak için hala çalışmaya devam ediyoruz.

bottom of page